Náhradné diely

Dostupné sú náhradné diely ako matrice, lisovacie valce, súčiastky prevodoviek, lisovacie telesá, spojky, elektromotory.

Vyhotovenie matrice

Na výrobu peletovacích raziacich matríc sa používa počítačom ovládaná vŕtačka, diery majú hladký povrch. Využíva sa pokročilé vytváranie úkosov a rovnomerné zahlbovanie pri vŕtaní, kalenie a popúšťanie vo vákuovej peci a meranie tvrdosti a rozmeru plochého razidla – matrice. Matrica sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti oderu, odolnosťou proti korózii, odolnosťou proti nárazu, odolnosťou proti únave materiálu. Ďalej vhodným kompresným pomerom pre nábehovú hranu a hĺbku kanála, dlhou životnosťou. Pelety vyrobené našou plochou matricou majú hladký povrch, vysokú hustotu a málo jemného prachu. Plochý priemer dier matrice na výrobu kŕmnych a drevených peliet je od 2,5 mm do 10 mm.

Matrice a lisovacie valce sú vyrobené z vysoko kvalitnej legovanej titánovej ocele 20CrMnTi. Potvrdená skúška tvrdosti našich matríc a lisovacích valcov podľa Rockwella je 65 HRC. Je to veľmi vysoká hodnota tvrdosti nástrojových ocelí.

Životnosť matrice je cca 300 hodín. V závislosti od lisu a od lisovaného materiálu je to 30-50 ton materiálu.

Bežne dostupné priemery matríc a lisovacích valcov: 120/150/200/230/260/300/400mm

Bežne dostupné priemery dier v matriciach: 2.5/3/4/5/6/8/10mm

Zobrazuje sa všetkych 12 výsledkov